O Mnie

 

Moim motto życiowym była zawsze ciekawość świata i sięganie po to, co nowe, niezwykłe. Dlatego może nie zostałem absolutnym specjalistą i mistrzem w jednej dziedzinie, czy to sportu, czy życia, ponieważ nie potrafiłem się jej poświęcić licząc się z koniecznością zaniedbania pozostałych dziedzin życia, co w przypadku wielu mistrzów można zaobserwować, niestety.
Moja ciekawość życia pchała mnie w różne strony i zawsze wracałem z tych stron wzbogacony o nowe, ciekawe doświadczenia. Wiedziałem, że łączenie różnych, czasem wydawałoby się sprzecznych dziedzin daje nowe świeże spojrzenie i więcej radości z ich przeżywania.
Moich pasji jest wiele i sam nie wiem, od czego zacząć...

 

Pasje i zainteresowania

 

Rower:

Gdy w 2004 roku stworzyłem z kolegami własny amatorski team rowerowy pod nazwą „Tellmi Y” startowałem nawet w ponad dziesięciu zawodach rowerowych w sezonie. Jeżdżenie w teamie na wspólne wyjazdy, poznawanie nowych okolic, wzajemne wspieranie się i nakręcanie w wysiłku treningów i startów to było wtedy moje życie. Udział w Mistrzostwach Europy  w kolarstwie górskim w 2005 roku w Wałbrzychu na trasie razem z zawodowymi mistrzami MTB było ukoronowaniem wspaniałego okresu „startowego”.

Obecnie ekipa „Tellmi Y” się niestety rozpadła, gdyż część kolegów rozjechała się po świecie, część lepszych z nas znalazła miejsce w bardziej zorganizowanych teamach sponsorskich, w których startują do dziś. Naszą specjalnością stały się od pewnego czasu kilkudniowe wyprawy rowerowe. Z przyczepkami i bagażem przemierzamy różne tereny sprawdzając się kolarsko i poznając jednocześnie ciekawe okolice.

 


W 2007 roku dokonaliśmy przejazdu na trasie C2C - czyli Coast-to-coast w Anglii przemierzając całą wyspę w poprzek.

 


W 2008 roku zwiedzaliśmy w październiku winnice naddunajskie.